Družina smo mi,
prijateljstvo nas povezuje.
Naj skupna bo pot,
tu in drugod,
tisto, kar nas zaznamuje.

Refren himne ŠCRS
Besedilo: Tim Čuček, Jasmina Kovačič,
Azra Mušič, Mirna Šafranko in Žiga Žlender

Dubravka

Spoštovani dijaki, starši, zaposleni in ostali obiskovalci spletne strani ŠCRS!

Znanje je zelo pomembno.

In vendar šteje le toliko, kolikor ga znamo uporabljati in vedno znova kritično premišljevati. Kolikor znamo iz obstoječega ustvarjati novi in boljši svet.

Na Šolskem centru Rogaška Slatina že vrsto let uspešno izvajamo:

• program splošne gimnazije,
  • program tehnik optik (srednje strokovno izobraževanje) in
  • program tehnik steklarstva (srednje strokovno izobraževanje).

Izjemno ponosni smo na študijske, karierne in življenjske uspehe naših dijakov ter na strokovnost in profesionalizem naših zaposlenih.

Imamo jasen cilj in vemo, kako ga dosegati.

Morda ne počnemo vedno tistega, kar bi bilo vsem všeč. Počnemo pa vse, kar je v naši moči, da mladim zagotavljamo šolo, v katero radi prihajajo in se v njej z zanimanjem učijo. Razvijajo svoje potenciale. Se oblikujejo v avtonomne in razsodne osebnosti.

Vedno smo pripravljeni na pogovor, ker se zavedamo, da so problemi predvsem priložnosti za novo učenje in rast.

Zato pa pohvalite, opozorite na pomanjkljivosti, predlagajte spremembe. Vljudno vabljeni!

Ravnateljica ŠCRS
mag. Dubravka Berc Prah