Dijaški dom Šolskega centra Rogaška Slatina je eden od najsodobnejših dijaških domov v Sloveniji.
Ponuja 100 ležišč v sobah apartmajskega tipa s kopalnico in sanitarijami. V vsakem nadstropju je čajna kuhinja, našim dijakom pa so na voljo tudi:
moderna kuhinja in jedilnica,
prostor za fitness,
brezžični internet in kabelska TV v vsaki sobi.
Velika prednost dijaškega doma je njegova fizična povezanost s šolo in dejstvo, da so dijakom na voljo strokovni delavci, ki jim pomagajo pri učenju, tako v času učnih ur kot izven njih.
KAJ POČETI, KO ZAPREMO KNJIGE?
Življenje med vrstniki, sodelovanje, druženje, skupno preživljanje prostega časa – vse to in še marsikaj več pripomore k temu, da se tukaj spletejo prijateljstva, ki trajajo vse življenje. S številnimi dejavnostmi poskušamo doseči še kakšen cilj več kot le uspeh v šoli.
Nova znanja si lahko dijaki pridobivajo ne samo z učenjem, ampak tudi:
s sodelovanjem pri domskih prireditvah,
z ustvarjanjem v Domski ustvarjalnici,
na tematskih in kulinaričnih popoldnevih,
z obiskovanjem razstav, predavanj in koncertov ter gledaliških in filmskih predstav,
z branjem knjig, časopisov, revij, s kvizi znanja.
Telesno aktivnost spodbujamo z organizacijo športnih dejavnosti, kot so:
igranje namiznega tenisa, nogometa, košarke …
zumba in fitnes,
šah.
Na državnem tekmovanju dijakov dijaških domov Slovenije že nekaj let zapored dosegamo zelo dobre rezultate v igranju namiznega tenisa.