KOŠARKARJI ŠCRS SO DRŽAVNI PODPRVAKI!!!

V dvorani Janina v Rogaški Slatini je v ponedeljek, 23. 3. 2015, potekal finalni turnir DPSŠ v košarki za dijake. Ekipa naše šole je na prvi tekmi turnirja v fenomenalnem vzdušju v dvorani premagala SŠ Domžale in si zagotovila najmanj drugo mesto. V drugem polfinalu sta se pomerili ekipi Srednje upravne in administrativne šole Ljubljana in Gimnazije Bežigrad. V finale se je uvrstila ekipa SUAŠ.

V tekmi za tretje mesto so Bežigrajčani premagali Domžalčane. V velikem finalu pa je ekipa SUAŠ pokazala, da je upravičeno bila favorit tekmovanja in suvereno zmagala.

S tem je ekipa košarkarjev pod vodstvom mentorice Zore Tabak dosegla fantastičen uspeh – postali so DRŽAVNI PODPRVAKI! V letošnjem tekmovanju so odigrali 10 tekem, od teh so jih kar 9 suvereno zmagali, poraz v finalu je bil njihov edini letošnji! Ekipo so sestavljali: Blaž Pešić, Timotej Napast, David Drame, Žiga Švigelj, Tadej Tabak, Niko Volarić, Marinko Krtalić, Tony Remih Jagrič, Vito Podgoršek, Kristijan Drofenik, Marko Tacer, Tin Stojković Todorić, Izidor Cvar in Niko Zorin.

Fantom in mentorici iskrene čestitke za dosežen uspeh!

 

Komentar trenerke ekipe in organizatorke finalnega turnirja Zore Tabak:

Kot trenerka državnih podprvakov se počutim fantastično, predvsem pa ponosno. Pozabila sem že, kako enkratno se sveti srebrna medalja. Kot igralka sem jih osvojila kar nekaj, tokrat pa prvič kot trenerka s klopi. Ob svečani podelitvi sem se zavedla, da je ta dogodek izjemen uspeh naše šole. Da, dragi košarkarji Šolskega centra Rogaška Slatina, z osvojitvijo drugega mesta v državi smo se častno zapisali v zgodovino. Čestitke vsakemu košarkarju posebej, bili ste enkratni!

Posebna zahvala gre ravnateljici, prof. Dubravki Berc Prah, ki nas je vseskozi podpirala, predvsem pa vzpodbujala na naši težki poti do finala; vsem sodelujočim profesorjem, dijakinjam in dijakom, ki so pomagali pri izvedbi finala, plesalkam in pevcema, ki so še dodatno popestrili trenutke v dvorani, ter vsem našim dijakom in dijakinjam, ki so fantastično navijali. Finalni turnir je ob vsem navedenem ter ob kvalitetnih in napetih tekmah enkratno uspel. Uživala sem ob vzdušju na tribunah, ki je športno prireditev vsekakor povzdignilo na višjo raven tekmovanja in – ja, bilo je nepozabno. Vsekakor je vsak od vas delček te izjemne zgodbe in medalja je zagotovo tudi vaša.

Kot se je že velikokrat pokazalo, je šport tisti, ki nas zna izjemno povezati. Ker je organizacija takšne prireditve tudi velik finančni zalogaj, smo se s prošnjo za sofinanciranje izvedbe finalnega turnirja obrnili na podjetja v naši občini ter izven. Odziv je bil izjemen, zato bi se v svojem imenu ter imenu šole vsem sponzorjem še enkrat zahvalila za finančno podporo. To so:

 • Šolski center Rogaška Slatina,
 • Občina Rogaška Slatina,
 • Zavod za šport RS Planica,
 • KZS,
 • Steklarna Rogaška, d. o. o.,
 • Katervis, d. o. o.,
 • Kit-ak gradnje, d. o. o.,
 • Metek, d. o. o., Napi Metka Napotnik, s. p.,
 • Barcaffe – Atlantik Grupa, d. d.,
 • Droga Kolinska, d. d.,
 • Jagros, d. o. o.,
 • Občina Podčetrtek,
 • Šmarjetrans Cvetko Jezovšek, d. o. o.,
 • Kozmetika Afrodita, d. o. o.,
 • Jari, d. o. o.,
 • Prevozne storitve, zemeljska dela, pridobivanje kamna Andrej Jagodič, s. p.,
 • Gradnje Tadina, d. o. o.,
 • Avtoelektrika Stanislav Amon, s. p.,
 • Abakus Medico, d. o. o.,
 • Apartmaji & welness center Patricija,
 • GIC gradnje, d. o. o.,
 • Pekarna Sezam Rogaška Slatina,
 • C & P inženiring, d. o. o.,
 • Banka Celje,
 • Central Cafe Rogaška Slatina,
 • Coffee Shop Rogaška Slatina,
 • Trgovina Jelena Božić, s. p.

Rezultate vseh tekem najdete na spletni strani KZS.

Prispevek o tekmovanju in fotogalerija na Kozjansko.info tukaj.

Prispevek na TV Celje tukaj (od 8:10 naprej).

Dostopnost