Nejc Gazvoda v sproščenem druženju z dijaki ŠCRS

V sredo, 30. 11. 2016, je na naši šoli potekal 1. literarni večer v šolskem letu 2016/17. Gost večera je bil slovenski pisatelj, režiser in scenarist Nejc Gazvoda, ki je spregovoril o svojem literarnem in filmskem ustvarjanju.

Literarni večer sta vodila Nuša Bezjak in Luka Drofenik. Gazvoda je povedal, kaj ga inspirira k pisanju, kako je biti pisatelj in režiser, kako kot pisatelj in režiser sprejema in doživlja svet okoli sebe in kako na njegova dela vplivajo drugi dejavniki. Na naša vprašanja je poskušal odgovoriti na humorističen način. Zdelo se nam je, da nase gleda kot na nekoga iz naših klopi, kar nam je bilo zelo všeč, saj je literarni večer prav zaradi pisateljeve energije potekal sproščeno in v pozitivnem vzdušju.

Zahvaljujemo se Društvu slovenskih pisateljev in Javni agenciji RS za knjigo, ki sta pisateljev obisk na naši šoli finančno omogočila znotraj projekta Povabimo besedo.

Nuša Bezjak, 3. c

nejcgazvoda2

Dostopnost